Domy szkieletowe – System Steico

Przedstawiamy Państwu wykorzystywany przez firmę ITS przy budowie domów szkieletowych, innowacyjny system konstrukcji więźb dachowych STEICO, którego cechą charakterystyczną jest kształt belek tworzących konstrukcję dachu.


System belek dwuteowych STEICO joist i STEICO wall łączy w sobie optymalną nośność przekroju z zachowaniem doskonałych parametrów izolacyjnych. Jako materiał o podwyższonej izolacyjności, system STEICO joist i STEICO wall redukuje mostki termiczne. Jest to zasługa środnika, który dzięki niewielkiemu przekrojowi poprzecznemu, tj. 6 - 8 mm, pozwala zminimalizować przepływ strumienia ciepła.

Ciężki szkielet drewniany
Dom "Maja" Steico


Redukcja masy drewna, przy jednoczesnym wzroście parametrów wytrzymałościowych belek, korzystnie wpływa nie tylko na ciężar elementów ale także na ich cenę. STEICO joist i STEICO wall w połączeniu z grupą materiałów izolacyjnych, produkowanych przez firmę STEICO tworzą niezawodny system do budowy drewnianych domów pasywnych i energooszczędnych.

Ciężki szkielet drewniany
Dom "Maja" Steico


W konstrukcjach gdzie wymagana jest duża izolacyjność ze zredukowanymi mostkami termicznymi w systemie STEICO joist i STEICO wall można zamówić belkę dwuteową izolowaną. Jej zewnętrzny przekrój jest wówczas prostokątny. Kształt ten tworzą użyte do wypełnienia profilu teowego, izolacje z naturalnych włókien drewna. Tak wykończony element charakteryzuje się doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi.

domy szkieletowe
Dom "Maja" Steico


Duża zdolność nośna profilu dwuteowego pozwala w systemie STEICO joist konstruować powierzchnie stropów i podłóg o stosunkowo dużych rozpiętościach. Montaż belek stropowych nie wymaga użycia zewnętrznego sprzętu. To znacznie obniża koszt stropu. Do jego obróbki (np. przycięcia na długość) używamy najprostszych narzędzi (piła ręczna lub mechaniczna).

Budowa ITS Białogard
Dom wykonany w systemie Steico


W środniki belki STEICO joist dopuszcza się wykonanie okrągłych otworów przelotowych. Przy zachowaniu odpowiednich zaleceń producenta nie narusza się nośności profilu.
Otwiera to nowe możliwości w rozprowadzaniu wewnętrznych instalacji (wentylacja, przewody instalacji sanitarnej i elektrycznej).

Budowa ITS Białogard
Dom wykonany w systemie Steico