Stosowane rozwiązania

Wybrane skrócone opisy techniczne domów w technologii GOTOWY DOM ITS (pliki pdf):

To właśnie nowoczesna technologia powstawania Gotowego Domu ITS pozwala nam uzyskać tak dobre parametry jakościowe budynków. Nasz energooszczędny system domów gotowych stosowany jest od lat z dużym powodzeniem w Austrii i Niemczech pod nazwą "Fertighaus". Składa się on z wykonanych precyzyjnie w naszej fabryce w Białogardzie samonośnych elementów warstwowych ścian, stropów i dachów oraz systemu połączeń, które dzięki dużej precyzji wykonania zapewniają bardzo wysoką szczelność budowanej konstrukcji.

Element warstwowy składa się ze szkieletu drewnianego, wykonanego ze specjalnie przygotowanego drewna KVH (więcej o drewnie KVH) oraz z okładzin poszyciowych wykonanych z najlepszej jakości płyt prasowanych OSB 3 (więcej o płycie OSB).

Jako element izolacyjny, wypełniający przestrzeń pomiędzy płytami okładzinowymi stosujemy najwyższej jakości wełnę mineralną uznanych producentów o współczynniku przewodzenia ciepła lambda < 0,035 W/mK lub celulozę. Dodatkowo, stosujemy docieplenie ściany styropianem lub systemem klink-pur (ceramiczne płytki ścienne z 70mm izolacji). Stosowane wypełnienia gwarantują nie tylko doskonałą izolacyjność termiczną ale też najlepsze właściwości dzwiękochłonne.

Dzięki wykonaniu większości prac nad konstrukcją w naszej fabryce w Białogardzie, gdzie proces produkcyjny jest na każdy etapie ściśle kontrolowany, uzyskujemy szczególną dokładność wykonania elementów i doskonałą powtarzalność wymiarów, co później przekłada się na sztywność i wytrzymałość konstrukcji ale też zwyczajnie cieszy oko.

System Gotowy Dom ITS jest udoskonaleniem istniejących metod budowania domów z cegły, pustaków ceramicznych czy porobetonu. Niemcy czy Austriacy, tak przywiązujący wagę do solidnych i sprawdzonych rozwiązań, budują obecnie co trzeci dom w technologii domu gotowego. Jakie są zalety technologii budowy Gotowego Domu ITS w odniesieniu do technologii standardowych?


Oto kilka z nich:
  • drewno jest jedynym, tak szeroko dostępnym oraz całkowicie odtwarzalnym przez przyrodę surowcem używanym w budownictwie,
  • procesy przetwarzania drewna w gotowe produkty, w znacznie mniejszym stopniu zagrażają środowisku naturalnemu niż produkcja tradycyjnych materiałów,
  • drewno „oddychając”, stwarza niemożliwy do uzyskania w innych technologiach, mikroklimat wnętrza budynku,
  • jako materiał naturalny, drewno wpływa pozytywnie na zdrowie i samopoczucie, nie zawiera substancji alergicznych,
  • krótki czas realizacji budowy,
  • wysoka powtarzalność i dokładność wymiarowa,
  • łatwość przebudowy i modernizacji,
  • doskonałe własności izolacyjne – współczynnik przewodzenia ciepła 15 razy mniejszy niż betonu i około 50 razy mniejszy niż stali,
  • lepsze właściwości dźwiękochłonne,
  • korzystna cena.