Drewniane domy wielopokoleniowe

Niegdyś bardzo powszechne domy wielopokoleniowe, dziś znów zdobywają popularność. Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów firma ITS wprowadziła do swojej oferty wielorodzinne domy drewniane. Dzięki odpowiedniemu planowaniu architektonicznemu, możliwe jest takie podzielenie przestrzeni domu, które pozwoli na jej komfortowe, wspólne wykorzystanie trzem pokoleniom - dzieciom, rodzicom i dziadkom. Podział parteru na dwie osobne strefy mieszkalne umożliwi rodzinom samodzielne funkcjonowanie, ale w bezpośredniej bliskości pozostałych domowników. Bliskość umożliwi nam początkowo korzystanie z pomocy naszych rodziców, a z czasem my będziemy mogli im się odwdzięczyć tym samym.
Każda strefa posiada kuchnię lub aneks kuchenny i pokój dzienny. Wspólna kuchnia w domach wielorodzinnych jest niezalecana - takie rozwiązanie rzadko, kiedy nie wywołuje konfliktów. Ważne jest też osobne wyjście z każdej strefy na ogród. Dzięki niemu dziadkowie będą mogli w pełni poczuć przyjemność mieszkania w domu z zielonym otoczeniem.
Niezbędna jest także odpowiednia izolacja akustyczna pomiędzy strefami. Umożliwi to wypoczynek najstarszym i swobodne zachowanie młodszym domownikom. Na parterze powinna się też znaleźć co najmniej jedna łazienka i WC, możliwie blisko strefy mieszkalnej, dla której są przeznaczone. Umożliwi to komfortowe korzystanie z nich osób ze starszego pokolenia. Nam póki co jest łatwiej wchodzić po schodach. Na piętrze znajdzie się miejsce na sypialnie rodziców i dziadków oraz drugą łazienkę. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z wybranymi realizacjami domów wielorodzinnych z oferty firmy ITS-Koszalin.