Dom przyjazny alergikowi

Domy szkieletowe Białogard
Dom dla alergika - Sarbinowo
W Polsce odsetek alergików należy do najwyższych na świecie. Wg badań ECAP (Epidemiologii Chorób Alergicznych w Polsce) objawy alergii ma 40% naszego społeczeństwa, stałego leczenia wymaga 25%, a co trzecie dziecko cierpi na alergię. Alergia sprzyja innym chorobom i potrafi bardzo utrudnić nam życie. Dom to miejsce gdzie często spędzamy większość czasu w ciągu doby. Wykonany w nowoczesnej technologii, z użyciem materiałów antyalergicznych, Dom Gotowy ITS dla alergika może znacząco ograniczyć dolegliwości osoby chorej na alergię.

Ściany w domu dla alergika, zbudowane z naturalnych materiałów (drewno z izolacją z celulozy) "oddychają" regulując mikroklimat domu. Wewnątrz muszą posiadać gładkie powierzchnie, pozbawione szczelin, łatwe w czyszczeniu i zapobiegające osiadaniu kurzu. Ważne jest pokrycie ściany odpowiednią powłoką. Na rynku są dostępne specjalne farby dla alergików z atestem Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Nie zaleca się stosowania farb i tynków strukturalnych.
Domy szkieletowe Białogard
Dom dla alergika - Bonn

Domy szkieletowe Białogard
Dom dla alergika - Bonn
We wszystkich naszych domach izolacje przeciwwilgociowe są prawidłowo dobrane oraz wykonane i dlatego zapobiegają zawilgoceniu ocieplenia dachu i ścian. Sucha izolacja to brak rozwoju pleśni i grzybów, szczególnie szkodliwych dla alergików. Z tych samych powodów bardzo ważna jest w domu alergika odpowiednia wentylacja. Działająca nieprawidłowo może również sprzyjać zawilgoceniu przegród. Każdy Gotowy dom ITS ma wentylację dobraną wg obliczeń, a nie "na oko", dzięki czemu zapewnia ona odpowiedni strumień powietrza usuwanego, jak i świeżego.

Dobrym materiałem na podłogi takiego domu jest drewno lub terakota. Podłoga taka nie elektryzuje się, nie przyciąga kurzu i jest łatwa do utrzymania w czystości. Podłoga drewniana powinna być pokryta lakierem wodorozpuszczalnym. Lakier chemoutwardzalny ma co prawda trochę większą wytrzymałość, ale podczas wysychania wydziela toksyczne substancje, nawet przez kilka miesięcy po pomalowaniu. Wskazane jest, by płytki na ścianach i podłogach łazienki były położone z użyciem klejów i fug zawierających substancje zapobiegające rozwojowi grzybów i pleśni.
Domy szkieletowe Białogard
Dom dla alergika - Sarbinowo


To tylko część zagadnień, które bierzemy pod uwagę planując inwestycję domu dla alergika. Niektóre z pozostałych to system ogrzewania, uzdatnianie wody czy odkurzacz centralny. ITS ma doświadczenie w budowie takich domów, zarówno w Niemczech jak i w Polsce. Pozytywne opinie naszych klientów, świadczą o tym że udało nam się spełnić główne założenie budowy takiego domu tj poprawę komfortu życia osób chorych na alergię.