Więźby dachowe

Dach to zespół elementów zabezpieczających budynek przed wpływami atmosferycznymi. Ze względów funkcjonalnych na wybór rodzaju dachu największy wpływ ma klimat. W naszym klimacie zdecydowanie najlepiej sprawdzają się dachy strome, zwane też wysokimi. W oparciu o gotowe projekty budowlane oraz przy pomocy specjalistycznego oprogramowania do tworzenia konstrukcji drewnianych wykonujemy gotowe do montażu Wiązary Dachowe ITS.

Domy szkieletowe Poznań


Firma ITS posiada specjalistyczną linię do produkcji prefabrykowanych wiązarów dachowych z wykorzystaniem płytek kolczastych. Płytka kolczasta jest nowoczesnym elementem łączenia konstrukcji drewnianych. Jest to płyta z blachy stalowej (ocynkowanej lub nierdzewnej) z wytłoczonymi w niej kolcami. Po wciśnięciu jej, za pomocą pras o dużym nacisku (od 18 do 50 ton) w drewniane elementy konstrukcji, łączy je ona na trwałe.

Podstawową zaletą kolczastych płytek łącznikowych jest ich zdolność łączenia elementów tarcicy w jedną płaszczyznę, gwarantując przy tym dużą siłę połączeń o niezmiennej i przewidywalnej wytrzymałości. Wykorzystywane przez nas płytki łącznikowe MiTek działają w specyficzny sposób, równomiernie przejmując obciążenie z jednego elementu i przenosząc je poprzez łącznik na stykający się z nim drugi element. Inną zaletą wynikająca ze sposobu działania płytek łącznikowych MiTek to fakt, że z uwagi na przenoszenie obciążenia przez wiele zintegrowanych kolców, na wytrzymałość nie wpływają w niekorzystny sposób małe miejscowe wady drewna. Płytki posiadają Aprobatę Techniczną Instytutu Techniki Budowlanej.

Domy szkieletowe Poznań


Wiązary naszej produkcji mają szereg zalet:
  • precyzyjne wykonanie z wykorzystaniem linii produkcyjnej i szablonów w naszym zakładzie, dzięki czemu można uzyskać doskonałą powtarzalność wymiarów i równą płaszczyznę dachu.
  • szybki montaż po dostarczeniu na miejsce (brak zawilgocenia elementów, odpada konieczność zabezpieczenia przed kradzieżą)
  • zwiększona nośność elementów w porównaniu do wiązarów zbijanych gwoździami bądź skręcanymi śrubami.

Domy szkieletowe Poznań


Wiązary łączone płytkami kolczastymi wspaniale nadają się do wykorzystania na płaskich dachach budynków. Przy montażu systemu nie jest nawet wymagany demontaż starego pokrycia stropodachu, dzięki czemu nie możliwości zalania pomieszczeń poniżej. Dzięki nadbudowie, powstaje nowa przestrzeń mieszkalna, bardzo często tam, gdzie cena działek jest bardzo wysoka lub nie ma miejsca na kolejne budynki. Zastosowane w tym celu wiązary mansardowe, pozwalają często uzyskać powierzchnię mieszkalną niewiele mniejszą od kondygnacji poniżej. Stosuje się także wiązary attykowe, dzięki którym można uniknąć słupów na poddaszu.

Domy szkieletowe Poznań


W naszej ofercie mamy także suszenie drewna konstrukcyjnego. Oferujemy także różne typy zakończeń krokwi, murłat i płatwi pośrednich oraz dużą gamę kolorów impregnatów do drewna.

Domy szkieletowe Poznań


Wiązary oferujemy zarówno w wersji z montażem jak i bez.