Dom przyjazny alergikowi

Domy szkieletowe Białogard
Dom dla alergika - Sarbinowo

W Polsce odsetek alergików należy do najwyższych na świecie. Wg badań ECAP (Epidemiologii Chorób Alergicznych w Polsce) objawy alergii ma 40% naszego społeczeństwa, stałego leczenia wymaga 25%, a cierpi na nią co trzecie dziecko. Alergia sprzyja pojawianiu się innych chorób i potrafi bardzo utrudnić życie. Dom to miejsce, w którym przebywamy przez większą część doby. Wykonany w nowoczesnej technologii, z użyciem starannie dobranych materiałów, Dom Gotowy ITS dla alergika może znacząco ograniczyć dolegliwości osoby chorej na alergię.


Ściany w domu dla alergika są zbudowane z naturalnych materiałów (drewno oraz celuloza w charakterze izolacji). Dzięki temu „oddychają”, regulując mikroklimat domu. Ich wewnętrzne powierzchnie są gładkie oraz pozbawione szczelin. Dlatego są łatwe w czyszczeniu i odporne na osiadanie kurzu. Ważne jest pokrycie ściany odpowiednią powłoką. Na rynku są dostępne specjalne farby dla alergików z atestem Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Nie zaleca się stosowania farb i tynków strukturalnych.
Domy szkieletowe Białogard
Dom dla alergika - Bonn

Domy szkieletowe Białogard
Dom dla alergika - Bonn

We wszystkich naszych domach z drewna znajdują się prawidłowo dobrane i wykonane izolacje przeciwwilgociowe. Zapobiegają one zawilgoceniu ocieplenia dachu i ścian. Sucha izolacja eliminuje ryzyko rozwoju pleśni i grzybów, szczególnie szkodliwych dla alergików. Z tych samych powodów w domu alergika bardzo ważna jest odpowiednia wentylacja. Jej wadliwe działanie może również sprzyjać zawilgoceniu przegród. Każdy Gotowy dom ITS ma wentylację dobraną wg obliczeń, a nie „na oko”. Dzięki temu zapewnia ona odpowiedni strumień powietrza usuwanego, jak i świeżego.


Jednym z istotnych elementów wykończenia domu dla alergika jest podłoga. Idealnym materiałem jej pokrycia jest drewno lub terakota. Wykonane z nich pokrycie nie elektryzuje się, nie przyciąga kurzu i jest łatwe do utrzymania w czystości. Podłoga drewniana powinna być pokryta lakierem wodorozpuszczalnym. Lakier chemoutwardzalny ma trochę większą wytrzymałość. Podczas wysychania jednak wydziela toksyczne substancje – nawet przez kilka miesięcy po pomalowaniu. Wskazane jest też zastosowanie specjalnych klejów i fug do układania płytek na ścianach czy podłodze łazienki. Preparaty te powinny zawierać substancje, które zapobiegają rozwojowi grzybów i pleśni.
Domy szkieletowe Białogard
Dom dla alergika - Sarbinowo


Przedstawione zalecenia stanowią tylko część zasad, które bierzemy pod uwagę, planując budowę domu dla alergika. Niektóre z pozostałych to np. system ogrzewania, uzdatnianie wody czy odkurzacz centralny. ITS ma doświadczenie w budowie takich domów zarówno w Niemczech, jak i w Polsce. Pozytywne opinie naszych klientów świadczą o tym, że udało nam się spełnić główne założenie budowy domów tego typu. Jest nim poprawa komfortu życia osób chorych na alergię.
Strona its-koszalin.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz na to zgodę.